• Неодамнешно
Спирс 448 Серија Пвц Цевки Фитинг, Капа, Распоред 40, 2-1/2 Нпт Женски

Спирс 448 Серија Пвц Цевки Фитинг, Капа, Распоред 40, 2-1/2 Нпт Женски

DEN 1091.20
Достапно на барање

Количина на стоки

Компатибилен е со распоред 40 пвц цевки и фитинзи и е погоден за системи за дистрибуција на притисок на ладна вода, вклучувајќи наводнување, базен и бања, вода за пиење и апликации за разладена вода. Овој распоред 40 фитинг за пвц капа е погоден за затворање или завршување на цевки што се користат за пренесување вода за пиење, отпадна вода, хемикалии и други течности во низа индустрии. Фитинзи се достапни навој или нишки, во многу форми, стилови, големини и распореди (дебелина на ѕидот на цевката).Капа за затворање на крајот на цевка или монтирање. Пвц за хемиска и отпорност на корозија, висока јачина и помала тежина од фитинзите направени од метал. Производството на копја произведува термопластични фитинзи и вентили за системи за течност, одвод, отпад и вентилација. Компанијата, основана во 1969 година и со седиште Во Силмар, КАЛИФОРНИЈА, ги исполнува стандардите на меѓународната Организација за Стандардизација (ИСО) 9001. ПВЦ може да се поврзе со други материјали како што се челик, бакар или леано железо користејќи фитинзи за транзиција.

Повеќе детали

Избор на купувачи

САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ ЗУСА - ПФ-10587 Месинг Класа 125 Цевки Фитинзи, Плоштад Главата Приклучок Приклучок, 1/4 Големина Цевка, Тип
  • Неодамнешно

САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ ЗУСА - ПФ-10587 Месинг Класа 125 Цевки Фитинзи, Плоштад Главата Приклучок Приклучок, 1/4 Големина Цевка, Тип

DEN 180.48

Материјал : Месинг; Класа На Притисок : Класа 125 Стил : Квадратен Приклучок За Глава (Цврст); Форма : Приклу�

Месинг Цевки Фитинг-1/2 НПТ женски € 1/2 НПТ Женски Цевки Спојка - Хромирани Туш Главата Спојување-Конвертор Адаптер, За Дома
  • Неодамнешно

Месинг Цевки Фитинг-1/2 НПТ женски € 1/2 НПТ Женски Цевки Спојка - Хромирани Туш Главата Спојување-Конвертор Адаптер, За Дома

DEN 1.33

●ХРОМИРАНА ЦЕВКА за МОНТИРАЊЕ ● адаптерот за конвертор на цевки 1 / 2 НПТ се обработува со процесот на по