• Неодамнешно
RAO3Z ICHINZAMA FLOW ARITA WARE, изработен во садот за чај со инфузер во Јапонија, 17 × 11 × 9см, бело/црно/црвено

RAO3Z ICHINZAMA FLOW ARITA WARE, изработен во садот за чај со инфузер во Јапонија, 17 × 11 × 9см, бело/црно/црвено

DEN 487.04
Достапно на барање

Количина на стоки

Големина : 6,7 x 4,3 x 3,5 инчи (17 x 11 x 9 cm); Капацитет : приближно. 12,8 fl oz. Тежина : 1,0 фунти (0,4 кг). Големина : 6,7 x 4,3 x 3,5 инчи (17 x 11 x 9 cm); Капацитет : приближно. 12,8 fl oz. Тежина : 1,0 фунти (0,4 кг). Арита Веер постојано се пренесува на 400 години и сè уште ја донесоа супериорните керамички уметници.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Кралска Тара Шамок порцеланска чајник - Ирски чај тенџере со чај од чај со јазол со отстранлив капак - изработен од нова микробранова
 • Неодамнешно

Кралска Тара Шамок порцеланска чајник - Ирски чај тенџере со чај од чај со јазол со отстранлив капак - изработен од нова микробранова

DEN 640.00

Дизајн на Селтик Шамок : Овој прекрасен чајник е украсен со класичен ирски дизајн кој има испреплетени м

Анголички керамички чајник со центриран инфузер чај од порцелански чај гроздобер вода стомна кафе сад масло шише шише Диспензерот
 • Неодамнешно

Анголички керамички чајник со центриран инфузер чај од порцелански чај гроздобер вода стомна кафе сад масло шише шише Диспензерот

DEN 1.33

Керамички чајник Деликатниот издржлив чај од чај од чај со сад чај сад со цедалка Ова е сад за чај со цед�

Ironелезен чај котел од железо, правејќи железо тенџере со голем капацитет кунг фу чај постави чај, правејќи чај чај церемонија
 • Неодамнешно

Ironелезен чај котел од железо, правејќи железо тенџере со голем капацитет кунг фу чај постави чај, правејќи чај чај церемонија

DEN 1502.40

Написи : Големините на производот се мерат со рака Ве молиме, внимателно споредете ги големините кога ку

ZLXDP Рачно изработено гравење на крин порцелански чајник единечен тенџере кунг фу производител на чај керамички чај поставени
 • Неодамнешно

ZLXDP Рачно изработено гравење на крин порцелански чајник единечен тенџере кунг фу производител на чај керамички чај поставени

DEN 8122.24

Материјал : порцелан。 Спецификации : 11.7x8.cm 150ml 。 Занает : Рачно изработен。 Погоден за : чај / црн чај / мир�

Чајник со центри за цвет чајник со керамички тенџере со чај од пастел во боја, поставен чај со филтер црн чај единечен тенџере
 • Неодамнешно

Чајник со центри за цвет чајник со керамички тенџере со чај од пастел во боја, поставен чај со филтер црн чај единечен тенџере

DEN 3630.24

Добијте го ова елегантно, но стилски парче чај и џез по временските часови! Овој чајник со инфузер е цело

Плочи за кујнски садови за кујна, чинии и лажици, 6 парчиња, услуга за 2, персонализирана керамичка чинија за вечера поставува
 • Неодамнешно

Плочи за кујнски садови за кујна, чинии и лажици, 6 парчиња, услуга за 2, персонализирана керамичка чинија за вечера поставува

DEN 1681.60

Оваа вечера изработена од висококвалитетна керамика која е долготрајна и ќе ви служи долго време...

Познати рачно изработени виолетова глинена чајник, камен сад, внатрешна wallидна глава, топка дупка чајник 名家 全 紫砂壶 石瓢 壶内 壁章
 • Неодамнешно

Познати рачно изработени виолетова глинена чајник, камен сад, внатрешна wallидна глава, топка дупка чајник 名家 全 紫砂壶 石瓢 壶内 壁章

DEN 2.00

Пурпурен чај од песок Сурова руда пурпурен песок чај домашно милениче Декорација на сад за чај со пурпу�

Леано железо чајник Голем капацитет 40oz - 1200ml со силен и лабав лисја чај инфузер, леано железо чај котел за безбеден метеж
 • Неодамнешно

Леано железо чајник Голем капацитет 40oz - 1200ml со силен и лабав лисја чај инфузер, леано железо чај котел за безбеден метеж

DEN 623.84

Овој прекрасен и уникатен чајник доаѓа со својот инфузер за чај за чистење и не'рѓосувачки челик Yellowолт�

Стаклен чај чај чај стаклен чајник чајник боросиликатен чај чај цеделка котел чај чај чај чај кафе, истурање тенџере чај чај,
 • Неодамнешно

Стаклен чај чај чај стаклен чајник чајник боросиликатен чај чај цеделка котел чај чај чај чај кафе, истурање тенџере чај чај,

DEN 1.67

Со филтер, ефикасно остаток од влегување во вода Шопет чај котел Можете да го дадете како подарок за ваш�

Pdgjg чајник-шпорет врвен чај котел класичен изглед на чајник, кулинарски одделение од не'рѓосувачки челик чајник композитен
 • Неодамнешно

Pdgjg чајник-шпорет врвен чај котел класичен изглед на чајник, кулинарски одделение од не'рѓосувачки челик чајник композитен

DEN 9517.60

★ Големина : Дијаметар 16см ★ Овој чај котел е изработен од не'рѓосувачки челик, издржлив и еднократно �

Чај со чај со чај мал сад керамички филтер за керамички котел странична рачка ретро -чај за домаќинство Кунг фу чај сет канцеларија
 • Неодамнешно

Чај со чај со чај мал сад керамички филтер за керамички котел странична рачка ретро -чај за домаќинство Кунг фу чај сет канцеларија

DEN 2.00

Чај со чај Мал единечен тенџере керамички филтер котел странична рачка ретро производител на чај за дом

Genigw цвет чај сак Класичен Мајка и детска тенџере канцеларија за домаќинство керамичка чаша и чинија попладневен чај од цвеќиња
 • Неодамнешно

Genigw цвет чај сак Класичен Мајка и детска тенџере канцеларија за домаќинство керамичка чаша и чинија попладневен чај од цвеќиња

DEN 1120.00

Рачката против скаладата испакнува, што го олеснува ракувањето Налепниците со висока температура имаа�

Оригинална руда Оригинална славна пурпурна песочна чајник со мешано име, целосна рачно изработена чајник Таибаи со чајник 原
 • Неодамнешно

Оригинална руда Оригинална славна пурпурна песочна чајник со мешано име, целосна рачно изработена чајник Таибаи со чајник 原

DEN 1.67

Пурпурен чај од песок Сурова руда пурпурен песок чај домашно милениче Декорација на сад за чај со пурпу�

Билен чај чајник Чајник Чајник Чајник Црн Чај Стакло Згуснувач Филтер Отпорен На Топлина Бинаурален Чај Куќа Чај Чаша Кунг Фу
 • Неодамнешно

Билен чај чајник Чајник Чајник Чајник Црн Чај Стакло Згуснувач Филтер Отпорен На Топлина Бинаурален Чај Куќа Чај Чаша Кунг Фу

DEN 764.80

Материјал : Надворешната Чаша и Внатрешниот Резервоар Се Високи Боросиликатното Стакло Е Метална Рачка

Избор на метеж во Токио - Нанбу Тетсубин - Хирамару Араре - 1,2 литар: Јапонски чајник од леано железо - Безбеден индукција
 • Неодамнешно

Избор на метеж во Токио - Нанбу Тетсубин - Хирамару Араре - 1,2 литар: Јапонски чајник од леано железо - Безбеден индукција

DEN 8911.84

2 литар Ок за директен оган ОК за безбедно индукција (IH) ова е оригиналниот котел за железо Како да се гри�