• Неодамнешно
Sandvik Cormant SRSCL08CA08 Држач За Вметнување Вртење, Правоаголно Стебло, Челик, Внатрешно, Стегач За Завртки, Лева Рака, Ширина 7mm x 10mm Висина Стебло, 32mm Должина x 10mm Ширина, RCMT 08

Sandvik Cormant SRSCL08CA08 Држач За Вметнување Вртење, Правоаголно Стебло, Челик, Внатрешно, Стегач За Завртки, Лева Рака,

DEN 1.67
Достапно на барање

Количина на стоки

7 степени клиренс агол. Стегањето со завртки користи позитивни еднострани влошки и е првиот избор и за внатрешно и за надворешно надолжно вртење на долги тенки компоненти. Вметнете геометрии и оценки за сите материјали. Геометриите на бришачите се достапни за високи доводи и одлична завршница на површината. Конвенционален дизајн на челични стебла за сите форми на вметнување и во различни агли. Сандвик коромант внатрешно и надворешно вртење со позитивно вметнување во основна форма. Коротурн 107 е првиот избор за надворешна и внатрешна обработка на мали, долги и тенки компоненти. Острите рабови за сечење и одличната контрола на чипот обезбедуваат меко дејство на сечење и ниски сили на сечење, давајќи извонредна завршна површина на компонентата. Геометриите дизајнирани за течноста за ладење под висок притисок сега се достапни за материјали од НЕРЃОСУВАЧКИ челик и ХРСА. Ниски сили за сечење. Одлична јачина на работ, извонредна контрола на чипот, стегање со завртки обезбедува стабилност и непречен проток на чипови.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Сандвик Коромант Р175.32-3223-30 Држач За Вметнување На Вртење, Правоаголно Стебло, Челик, Надворешно, Заклучување На Рачката,
  • Неодамнешно

Сандвик Коромант Р175.32-3223-30 Држач За Вметнување На Вртење, Правоаголно Стебло, Челик, Надворешно, Заклучување На Рачката,

DEN 1.33

Кертриџ за враќање на железничкото тркало Челик надворешно снабдување со течноста за ладење 90 степени �

Сандвик Коромант, ТИТР-В4Л-Д13Х-27А, Челик, Коро Свртете Ја Главата ТР За Вртење, Лева Рака, Внатрешна Течност За Ладење, Агол
  • Неодамнешно

Сандвик Коромант, ТИТР-В4Л-Д13Х-27А, Челик, Коро Свртете Ја Главата ТР За Вртење, Лева Рака, Внатрешна Течност За Ладење, Агол

DEN 2.33

Придобивки од семејството на овој производ : компоненти Со Висока прецизност и безбедност на процесот...

Сандвик КОРОМАНТ СРЦЦЛ 2525м 12 Држач За Вметнување Вртење, Квадратно Стебло, Челик, Надворешно, Стегач За Завртки, Лева Рака,
  • Неодамнешно

Сандвик КОРОМАНТ СРЦЦЛ 2525м 12 Држач За Вметнување Вртење, Квадратно Стебло, Челик, Надворешно, Стегач За Завртки, Лева Рака,

DEN 2224.00

ДРЖАЧ за АЛАТ : држач за надворешна алатка за вртење од челично стебло ТИП НА ДРЖАЧ : дизајн На стегач За �

1 парчиња 3мм*25мм*300мм кубоидна волфрам челична лента квадратна лизгачка парче ИГ8 ИГ6 бар блок Отпорност На удар На абразија
  • Неодамнешно

1 парчиња 3мм*25мм*300мм кубоидна волфрам челична лента квадратна лизгачка парче ИГ8 ИГ6 бар блок Отпорност На удар На абразија

DEN 3.00

Број на модел : DQUU UEG18 R81 R183 R83 Y 8 Y 18 Y 812 Y 81 Y Diy материјали : Дрво Сертификација : НИКОЈ Потекло : Континенталн

1 парчиња 3мм*4мм*330мм кубоидна волфрам челична лента квадратна лизгачка парче ИГ8 ИГ6 бар блок Отпорност На удар На абразија
  • Неодамнешно

1 парчиња 3мм*4мм*330мм кубоидна волфрам челична лента квадратна лизгачка парче ИГ8 ИГ6 бар блок Отпорност На удар На абразија

DEN 0.67

Број на модел : DQUU UEG18 R81 R183 R83 Y 8 Y 18 Y 812 Y 81 Y Diy материјали : Дрво Сертификација : НИКОЈ Потекло : Континенталн

Сандвик Коромант МТГНР 3232П 22м1 Држач За Вртење, Квадратно Стебло, Челик, Надворешно, Стегач, Десна Рака, 32мм Ширина х 32мм
  • Неодамнешно

Сандвик Коромант МТГНР 3232П 22м1 Држач За Вртење, Квадратно Стебло, Челик, Надворешно, Стегач, Десна Рака, 32мм Ширина х 32мм

DEN 2531.04

Негативни основни вметнувања за вртење со високи перформанси Продуктивно решение со бришачи И Xcel техно