• Неодамнешно
Jamesејмс Дин 11х14 Фотографија во боја #2C

Jamesејмс Дин 11х14 Фотографија во боја 2C

DEN 2.33
Достапно на барање

Количина на стоки

Професионално обновено, архивско преработено препечатување. Одличен квалитетна фотографија. Испратен во плик со картички со тешки табли за да се обезбеди безбедно пристигнување. Прави одличен подарок. 100% гаранција за задоволство. Професионално обновено, архивско преработено препечатување. Одличен квалитетна фотографија. Испратен во плик со картички со тешки табли за да се обезбеди безбедно пристигнување. Прави одличен подарок. 100% гаранција за задоволство. Ова е одлична фотографија од 11 x 14 отпечатена на премиум фотографска хартија. Сликата е отпечатена со целосна рамка без сечење. Beе има различна количина на бела граница околу секоја слика врз основа на пропорциите на оригиналната фотографија. Оваа висококвалитетна фотографија е современо препечатување направено директно од дигитално скенирање со висока резолуција на гроздобер фотографија. Фотографијата е со најдобриот архивски квалитет. Сите авторски права ги задржуваат нивните соодветни сопственици. Ниту една права не се доделува или имплицира освен за лична употреба. Американската галерија со слики има илјадници одлични фотографии на современи и историски теми за продажба.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Боб Грисе и Лери Цсонка Мајами Долфини Автограмирана 16 „x 20“ фотографија со повеќе натписи - автограмирани НФЛ фотографии
  • Неодамнешно

Боб Грисе и Лери Цсонка Мајами Долфини Автограмирана 16 „x 20“ фотографија со повеќе натписи - автограмирани НФЛ фотографии

DEN 1.33

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Автограмирани фото

Винс Папале и Дик Вермеил го потпишаа Филаделфија Иглс Неискрено 24 × 36 Постери за филмови со повеќе натписи - автограмирани
  • Неодамнешно

Винс Папале и Дик Вермеил го потпишаа Филаделфија Иглс Неискрено 24 × 36 Постери за филмови со повеќе натписи - автограмирани

DEN 4799.84

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Автограмирани фото

Фотографија на историски производи: Мажи фрлаат гласачки ливчиња, листови за тали, книги за анкети, избори во berryубери, печка,
  • Неодамнешно

Фотографија на историски производи: Мажи фрлаат гласачки ливчиња, листови за тали, книги за анкети, избори во berryубери, печка,

DEN 1150.40

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фото : Мажите фрлаат гласачки л�

Фотографија на историски производи: effеферсон Аткинс МекЛемор, претставник на куќата, комитет, контрола на поплави, 1916 година
  • Неодамнешно

Фотографија на историски производи: effеферсон Аткинс МекЛемор, претставник на куќата, комитет, контрола на поплави, 1916 година

DEN 1.33

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фото : effеферсон Аткинс МекЛемо�