• Неодамнешно
Носител на Collet Chuck, отпорен на абразија M16 NT40 ER40 40CR легура челик CNC држач за мелење целосно точност на центрирање со клуч за работа со алатки

Носител на Collet Chuck, отпорен на абразија M16 NT40 ER40 40CR легура челик CNC држач за мелење целосно точност на центрирање

DEN 2.00
Достапно на барање

Количина на стоки

Дисперзиран притисок : Производот е интегрално формиран, со добра структурна ригидност. Кога се користи, притисокот се распрснува на точните ролери на иглата на кафезот, што е погодно за голема обработка на количина на сечење. Висока цврстина и цврстина : Третманот за калење на вакуум може да реализира инфилтрација на јаглерод кислород CO за подобрување на цврстината на алатката. Третманот за оцрнување носи голема цврстина, силна отпорност на замор и голема отпорност на абење, одржувајте ја силата и. Ослободени од легура на легура од 40cr : Направено со добар квалитет на челик од легура од 40cr, поседувајте подобра отпорност на абење и постабилни перформанси. Висока точност : е светло земја, убава и елегантна; Дупката за шипки е фино земја, а точноста на центрирањето е голема. Целосно земја за заштита : Шанк е целосно заземјување како целина, ефикасно заштитувајќи ја поврзаноста на дупката на главата на моќноста. Дисперзиран притисок : Производот е интегрално формиран, со добра структурна ригидност. Кога се користи, притисокот се распрснува на точните ролери на иглата на кафезот, што е погодно за голема обработка на количина на сечење. Висока цврстина и цврстина : Третманот за калење на вакуум може да реализира инфилтрација на јаглерод кислород CO за подобрување на цврстината на алатката. Третманот за оцрнување носи голема цврстина, силна отпорност на замор и голема отпорност на абење, одржувајте ја силата и. Ослободени од легура на легура од 40cr : Направено со добар квалитет на челик од легура од 40cr, поседувајте подобра отпорност на абење и постабилни перформанси. Висока точност : е светло земја, убава и елегантна; Дупката за шипки е фино земја, а точноста на центрирањето е голема. Целосно земја за заштита : Шанк е целосно заземјување како целина, ефикасно заштитувајќи ја поврзаноста на дупката на главата на моќноста. Спецификација : Тип на ставка : Колет Чак Холдерматеријал : 40 CR легура челикМодел : NT40 ER40 Rear Цртеж Тема за цртање : M16 Tail Doad Dialmeter : Приближно. 16мм / 0,63instructure Тип : Интегралацирање : 0.003 Scope на апликација : Центри за машинска обработка на ЦПУ, машини за гравура, машини за гравирање и други машини со голема брзина на пакетите : 1 X Collet Chuck Holder1 X клуч.

Повеќе детали

Item Type:
Collet Chuck Holder
Material:
40cr alloy steel
Model:
NT40 ER40
Rear Drawing Thread:
M16
Tail Hole Diameter:
Approx. 16mm / 0.63in
Structure Type:
Integral
Accuracy:
0.003
Scope of Application:
CNC machining centers, engraving machines, fine engraving machines and other high speed machines
Package List:
1 x Collet Chuck Holder:
1 x Wrench:

Избор на купувачи

Држач за алатки Колет Чак се справува со Колетот Чак Поставете го држачот на алатката постави мелница за гравура за мелење на
  • Неодамнешно

Држач за алатки Колет Чак се справува со Колетот Чак Поставете го држачот на алатката постави мелница за гравура за мелење на

DEN 3.00

【Долгорочен практичен】 Носител на алатка со високи перформанси поддржува практичност, корисниците мо

Мелница за продолжување на мелницата Тунфрам челик SLD3-C8-100L странична алатка за мелење CNC CNC за обработка на длабока празнина
  • Неодамнешно

Мелница за продолжување на мелницата Тунфрам челик SLD3-C8-100L странична алатка за мелење CNC CNC за обработка на длабока празнина

DEN 2.33

Направено од материјал од волфрам, голема цврстина и не е лесно оштетена Носителот има исклучително отп