• Неодамнешно
Сандвик коромант 490-084Ц8-08М Коромил 490 Квадратни Рамо Мелење Машина, Капто Стебло, Челик, Завртка Стегач, Десната Рака, Ц8 Големина На Стеблото, 84мм Сечење Дијаметар х 1

Сандвик коромант 490-084Ц8-08М Коромил 490 Квадратни Рамо Мелење Машина, Капто Стебло, Челик, Завртка Стегач, Десната Рака,

DEN 2.00
Достапно на барање

Количина на стоки

Перформансите на лесното сечење обезбедуваат оптимално искористување на машинските алати со помала моќност. Малите стебла за секачи со поголем дијаметар, користејќи влошки од 8 милиметри, овозможуваат тие да се вклопат во помали држачи за алати. Преголемите верзии На Коромил 490 ја подобруваат пристапноста и обезбедуваат природен клиренс на тесните тела. Исто така достапно соh спојување, нудејќи намален инвентар на алатки, одлична флексибилност на алатките и безбедни перформанси. Голема флексибилност, висока прецизност и добри толеранции. Коромил 490 е првиот секач со вистински парчиња од 90 степени без остри чекори. Користи влошки со четири рабови со дејство на лесно сечење, резултат на иновативна геометрија на вметнување во комбинација со нова генерација, оценки со високи перформанси. Вметнувањата бараат помала сила за сечење и генерираат помазен профил за помала завршна обработка. Перформансите на лесното сечење обезбедуваат оптимално искористување на машинските алати со помала моќност. Оваа функција, исто така, го олеснува користењето на секачот на проширени склопови на алатки. Апликација : квадратно мелење на рамото, повторено рамо, кружна интерполација, мелење на лице. Стандардна алатка за мелење која дава пониски трошоци за алатки и залихи. Лесно и тивко сечење со мала сила. Висока продуктивност со извонредна геометрија на вметнување и нови оценки. Остри линии на работ и без бруси, помазни профили. Производот е завршен во еден премин. Точно намалување од 90 степени без остри чекори. Област на примена НА ИСО : челик, нерѓосувачки челик, леано железо, алуминиум, отпорни на топлина и легури на титаниум, стврднат материјал.

Повеќе детали

Избор на купувачи

НИЈАГАРИН СЕКАЧ ДИЈАБЕБ-0.375-Д1-С. 0-З Дијабеб Карбид Квадратни Носот Мелница, ЦВДДИЈА Заврши, 0 Флејти, 3/8 'Сечење Дијаметар,
  • Неодамнешно

НИЈАГАРИН СЕКАЧ ДИЈАБЕБ-0.375-Д1-С. 0-З Дијабеб Карбид Квадратни Носот Мелница, ЦВДДИЈА Заврши, 0 Флејти, 3/8 'Сечење Дијаметар,

DEN 3128.80

Може да користи до 100% радијален ангажман Нијагаринскиот Секач ДИЈАЕПБ Дијамантплус карбид брус подигн�

Дормер Ц9229. 0 Крајна Мелница За Грубост На Стеблото, АЛКРОНА Облога, Кобалт Челик СО Голема Брзина ПМ, Дијаметар на Главата
  • Неодамнешно

Дормер Ц9229. 0 Крајна Мелница За Грубост На Стеблото, АЛКРОНА Облога, Кобалт Челик СО Голема Брзина ПМ, Дијаметар на Главата

DEN 693.92

Алкрона слој Хра Мил Тип Слот, рампирање, нуркање мелница насока Дин 844 к мил стандард Користете ја најкр

ИГ - 1 Е5059 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Необложени Финиш, Не-Центар Сечење, 50 Степени Хеликс, 3 Флејти, 2 Вкупна Должина,
  • Неодамнешно

ИГ - 1 Е5059 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Необложени Финиш, Не-Центар Сечење, 50 Степени Хеликс, 3 Флејти, 2 Вкупна Должина,

DEN 281.12

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

Аексит 10мм Крај На Стеблото Мелници Дијаметар На Сечење Хсс Директно Стебло Крај Мил Квадрат Крај На Носот Мелници Златен Тон
  • Неодамнешно

Аексит 10мм Крај На Стеблото Мелници Дијаметар На Сечење Хсс Директно Стебло Крај Мил Квадрат Крај На Носот Мелници Златен Тон

DEN 178.56

Име на производот : Права Крајна Мелница;Дијаметар На Стеблото : 10мм / 25 / 64" Дијаметар на сечење : 10мм / 25 /

SGS 35297 52 2 Флејта Висока Смолкнување Општа Намена Крајна Мелница, Необложена, 1 Дијаметар На Сечење, 1-1/2 Должина На Сечење,
  • Неодамнешно

SGS 35297 52 2 Флејта Висока Смолкнување Општа Намена Крајна Мелница, Необложена, 1 Дијаметар На Сечење, 1-1/2 Должина На Сечење,

DEN 3297.60

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�