• Неодамнешно
KUIDAMOS 2 во 1 Надвор Vga Kvm Прекинувач Кутија, Монитор KVM Прекинувач Стандард 1U Десктоп Дизајн Два Режими На Префрлување За Канцеларија За Дома

KUIDAMOS 2 во 1 Надвор Vga Kvm Прекинувач Кутија, Монитор KVM Прекинувач Стандард 1U Десктоп Дизајн Два Режими На Префрлување

DEN 1118.40
Достапно на барање

Количина на стоки

VGA Kvm Прекинувач : Интегриран USB2. Функција : 1. Стартувајте ги компјутерите еден по еден, прво стартувајте еден од компјутерите (чекајќи да работи глувчето/тастатурата), потоа стартувајте го другиот компјутер, а потоа стартувајте го другиот компјутер. Два Режими На Префрлување : Рачно префрлување, кога ќе го притиснете копчето НА прекинувачот КВМ, можете да се префрлите на следниот уред; далечински управувач, кликнете на далечинскиот управувач за да го вклучите уредот.Спецификација : Тип На Ставка : VGA KVM Прекинувач 2 Во 1 Out Material : Metal Colour : Black Material : ABSFunction : VGA KVM Switch Scope На Примена : Конференциски Говори, Безбедност На Надзор, Комп.1 поддршка ЗА IOS уред, за netware, за unix и други оперативни системи.х, за win95/98/98se/2k/me/xp/nt/win7/win8. 2 Порта VGA Kvm Прекинувач : 2 компјутери споделуваат монитор, поддржуваат 1920 x 1440 резолуција, можат да споделуваат збир на тастатура и глушец или да споделуваат печатач Или U диск, рачно притиснете го копчето за прекинувач итн.1 поддршка ЗА IOS уред, за netware, за unix и други оперативни системи. Висок Квалитет : изгледот прифаќа стандарден дизајн НА работната површина ОД 1 U, едноставен изглед, ефективна отпорност на пречки, метална обвивка, отпечаток од прст, отпорен на прашина, дисипација на топлина и долг работен век. Два Режими На Префрлување : Рачно префрлување, кога ќе го притиснете копчето НА прекинувачот КВМ, можете да се префрлите на следниот уред; далечински управувач, кликнете на далечинскиот управувач за да го вклучите уредот. 0 центар, два компјутери споделуваат 4 USB порти, поддржуваат топла размена, овозможувајќи ви да споделувате поврзани USB периферни уреди помеѓу два контролирани компјутери, исто како и уредите за директно поврзување. 0 центар, два компјутери споделуваат 4 USB порти, поддржуваат топла размена, овозможувајќи ви да споделувате поврзани USB периферни уреди помеѓу два контролирани компјутери, исто како и уредите за директно поврзување. Поддршка За повеќе Системи : Поддршка ЗА ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ, за win3.х, за win95/98/98se/2k/me/xp/nt/win7/win8.VGA Kvm Прекинувач : Интегриран USB2. 2 Порта VGA Kvm Прекинувач : 2 компјутери споделуваат монитор, поддржуваат 1920 x 1440 резолуција, можат да споделуваат збир на тастатура и глушец или да споделуваат печатач Или U диск, рачно притиснете го копчето за прекинувач итн.

Повеќе детали

Item Type:
VGA KVM Switch 2 In 1 Out
Material:
Metal
Colour:
Black
Material:
ABS
Function:
VGA KVM Switch
Scope of Application:
Conference Speeches, Surveillance Security, Comp

Избор на купувачи

Авоцент Вертив МПУ Квм Прекинувач | 16 Порта | 2 Дигитална Патека | Двојна Наизменична СТРУЈА | ТАА | КВМ Преку Ип Прекинувачи
  • Неодамнешно

Авоцент Вертив МПУ Квм Прекинувач | 16 Порта | 2 Дигитална Патека | Двојна Наизменична СТРУЈА | ТАА | КВМ Преку Ип Прекинувачи

DEN 1.33

Овој прекинувач КВМ нуди далечински пристап и контрола на серверите во центрите за податоци и локациит�