• Неодамнешно
100 парчиња СМД 0805 Бели ЛЕД Диоди СВЕТЛА 3В 20ма Светилки За Сијалици Електроника Компоненти Индикаторски Диоди Што Емитуваат Светлина

100 парчиња СМД 0805 Бели ЛЕД Диоди СВЕТЛА 3В 20ма Светилки За Сијалици Електроника Компоненти Индикаторски Диоди Што Емитуваат

DEN 2.00
Достапно на барање

Количина на стоки

Преглед : Површинска ПЛАНИНА СМТ 0805 (2012) 2мм х 1,2 мм, Температура На Бојата : 6000К-9000К(7000К 8000К), Прозрачен Интензитет(Осветленост) : 180-210мцд, Широк Широк Агол на Гледање : 120 Степени. Параметри : DC 3 V-3.2 V Волт 20ma, Аноден И Катоден Поларитет Уред За Монтирање На Површината. Тежина на испорака : 0,6 мл / 0,02 кг, Пакет : Пакување од 100 Парчиња Ледиод(мини Чип). Компатибилен со : САМОСТОЈНО Коло За Плочи ЗА Пхб, Замена на Рефус Делови, Осветлување на Контролната Табла. Заменете Ги Led Диодите во Вашиот Автомобил Цртичка, Камион, Кластер На Инструменти За Мотоцикли, Xbox Контролер. Микро, Мала Силна Светлина, Низок Напон И Мала Потрошувачка На Енергија. Спецификација : Количина : 100 парчиња / Големина На Пакување : 2,0 x 1,2 (мм) / 0,08 x 0,05 (инч) Емитувачка Боја : Бела (6000 K-9000 K) Прозрачен Интензитет : 180-210mcd Агол На Гледање : 120 Степен Напред Напон / Струја : 3 V-3,2 V 20ma Поларитет : Погледнете Ја Стрелката Од Задната Страна.

Повеќе детали

Quantity:
100 pieces / Pack
Size:
2.0 x 1.2 (mm) / 0.08 x 0.05 (inch)
Emitting Color:
White (6000K-9000K)
Luminous Intensity:
180-210mcd
Viewing Angle:
120 Degree
Forward Voltage / Current:
3V-3.2V | 20mA
Polarity:
Refer to the Arrow on the Reverse Side

Избор на купувачи

Мексом Зелена Сијалица А19 2 Пакет,Затемнета Сијалица ВО БОЈА 9W Божиќ, 110v E26 База Зелени Светилки, Зелена Сијалица За Денот
  • Неодамнешно

Мексом Зелена Сијалица А19 2 Пакет,Затемнета Сијалица ВО БОЈА 9W Божиќ, 110v E26 База Зелени Светилки, Зелена Сијалица За Денот

DEN 1.67

Светилки со зелена Боја : зелената сијалица ПРЕДВОДЕНА Од А19 испушта премија од меки смирувачки чисти з�

Акасуки Е12 LED Канделабри Светилки Затемнети, Сијалица Од Типот Б Лустер 40 Вати Еквивалент, Мали Основни Светилки За Свеќи
  • Неодамнешно

Акасуки Е12 LED Канделабри Светилки Затемнети, Сијалица Од Типот Б Лустер 40 Вати Еквивалент, Мали Основни Светилки За Свеќи

DEN 319.84

Намалете Ги Сметките За Енергија ДенесНамалете ја потрошувачката на електрична енергија за 90% кога ќе ј

Нисконапонски Светла 20 парчиња НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА/DC12V МИНИ G4 LED Светилки Светилки Со Влакно Од Кочан Стакло Светилка За
  • Неодамнешно

Нисконапонски Светла 20 парчиња НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА/DC12V МИНИ G4 LED Светилки Светилки Со Влакно Од Кочан Стакло Светилка За

DEN 1.67

Додатоци За Фарови Предности на нисконапонските светилки : безбедност : нисконапонските светилки се ге�

Филипс Хуе Бел И Амбиент Во боја Екстра Светла ВИСОКА ЛУМЕНСКА Затемнета ПРЕДВОДЕНА Паметна Доградба Вдлабнатина Од 6 Инчи Компатибилна
  • Неодамнешно

Филипс Хуе Бел И Амбиент Во боја Екстра Светла ВИСОКА ЛУМЕНСКА Затемнета ПРЕДВОДЕНА Паметна Доградба Вдлабнатина Од 6 Инчи Компатибилна

DEN 0.67

16 МИЛИОНИ БОИ Филипс Хуе Бело И Амбиент Во Боја Вдлабнатото Осветлување веднаш ви овозможува да го пост�