• Неодамнешно
ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Месинг Лист Перцизија Метали Суровини Месинг Плоча Бакарна Фолија Одбор

ЖЕНГЈУУ Месинг Плоча Месинг Лист Перцизија Метали Суровини Месинг Плоча Бакарна Фолија Одбор

DEN 0.33
Достапно на барање

Количина на стоки

Таа има добра обработка. МАТЕРИЈАЛ : температура на термичка обработка 750~830€; температура на жарење 520~650€, температура на жарење на ниска температура 260~270€, елиминирање на внатрешниот стрес. Еколошки месинг C26000 C2600 има одлична пластичност, висока јачина, добра обработливост, заварување и добро. КАРАКТЕРИСТИКИ : Нема или големи количини на оксидација на месинг. ОБРАБОТКА НА МЕТАЛ : многу прецизна, без гребнатини или гребнатини на површината. Црвен месинг метален лим златар квалитетен цврст метален лим е идеален за текстура печат метална обработка. Како лесно да се формира трајно.Обработливост : сечење, обликување, завршна обработка или друга обработка, а заварливоста е карактеристика на заварувањето. Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисок.Опис на производоткарактеристики : висока јачина, добра пластичност, добра заварливост и.Употреба : Широк спектар на намени како што се ремени за резервоари за вода, водоводни и дренажни цевки, медални мевови, серпентини цевки,сложени мали производи, ракотворби, хардверски делови,музички инструменти итн. Информации за производот големина : 1. 2х100х100мм дебелина : 1.2 mm Size : 1x300x300mmtheckentess : 1mmmaterial : H62 Месинг плочи спецификација : било која нула cut Note : 1. Поради разликата во светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите.2. Ве молиме дозволете разлики поради рачно мерење.Апликации : самостојни проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина итн.

Повеќе детали

any zero cut:
Note:
1. Due to the light and screen difference, the color of the item may be slightly different from the pictures.:
2. Please allow differences of due to manual measurement.:
Applications:
DIY projects, hobbies, crafts, building decoration, industrial, conduction heat, and so on

Избор на купувачи

Еден начин огледало стаклен лист 1/8 инчи дебели разни големини за паметно огледало, приватност на бесконечно огледало, огледало
  • Неодамнешно

Еден начин огледало стаклен лист 1/8 инчи дебели разни големини за паметно огледало, приватност на бесконечно огледало, огледало

DEN 207.20

Користете Ова огледало на еден начин може да се користи за паметни, магични огледала или како покривка н

UMКИ Месинг Плоча Месинг Тркалезна Плоча Метал Печат Празно Круг Нема Дупки За Приврзок Дебелина 2. 5мм Дијаметар 50мм 2 ПАРЧИЊА
  • Неодамнешно

UMКИ Месинг Плоча Месинг Тркалезна Плоча Метал Печат Празно Круг Нема Дупки За Приврзок Дебелина 2. 5мм Дијаметар 50мм 2 ПАРЧИЊА

DEN 1289.60

Материјал : Месинг лист, Боја : Злато Висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чи

Хиласон 69 Инчи Коњ Мува Лист Ултра Виолетови Зраци Заштита Мрежа Бубачки Комарец Лето Пролет | Летаат Лист | Коњ Излезност
  • Неодамнешно

Хиласон 69 Инчи Коњ Мува Лист Ултра Виолетови Зраци Заштита Мрежа Бубачки Комарец Лето Пролет | Летаат Лист | Коњ Излезност

DEN 2.67

Вашето задоволство е за нас.Боја : Пајак Печатење Завиткајте ги вратот и Стомакот со брзо затворање на с�