• Неодамнешно
Магнетски очила за читање на Магс Гринич | Читатели за жени и мажи | Rx очила | Задна рамка за поврзување Еден читатели на моќност +2,00 чад

Магнетски очила за читање на Магс Гринич | Читатели за жени и мажи | Rx очила | Задна рамка за поврзување Еден читатели на моќност

DEN 0.67
Достапно на барање

Количина на стоки

Рамки за удобност во стилот на Калабрија : храмовите во очекување на патентите на Маг беа дизајнирани да останат цврсто на место додека играат спорт (правејќи го вашиот Магс како „супер-читачи“ во маскирање); Уникатните храмови натоварени со пролет се прегрнуваат и се прошируваат природно - без напнатост на главоболка - всушност, повеќето клиенти забораваат дека се вклучени, правејќи го Магс совршен оние што сакаат удобни очила за читање кои изгледаат одлично и остануваат ставени. Леќи за читање на јасен преглед : Надвор од практичноста на системот Magz Snap-It, овие читатели на зголемување, исто така, имаат кристално чисти леќи кои даваат светла зголемена слика на вашите очи. Пластика. И, за разлика од магнетните читатели со класичната цврста јамка на вратот, Магс нежно ја прегрнува главата за да можете да носите дуксери, кошули со коска, па дури и да се повлекувате против авиокомпаниите - сите без вашите читатели да се возат нагоре, или подалеку од лицето и да го искривувате погледот . Сакате очила што остануваат ставени и оставете да прочитате - дури и додека се повлекувате на меки перници? Magz првично ги разви своите уникатни Snap It Magnetic Earpieces и Flex Fit Flames за спортистите да ги одржуваат очилата на место за време на агресивната активност. Димензии (мм) : 51-20-205. Калабрија рамки се флексира и се наведнуваат со храмови натоварени со пролет што одговараат на секоја големина и форма.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Хејјок Очила За Читање Жени 4 Спакувани Дами Преголеми Читатели 1.75 Класични Големи Квадратни Чаши Со Камо Рамка За Удобност
  • Неодамнешно

Хејјок Очила За Читање Жени 4 Спакувани Дами Преголеми Читатели 1.75 Класични Големи Квадратни Чаши Со Камо Рамка За Удобност

DEN 1.33

Супер Ценети Пакувања : Хејјок 4 Пара Пластични Очила За Читање За Мажи и Жени, ви дава голема вредност за

Devyes Прогресивни очила за читање со повеќефокуси за мажи Menените метални половина рамка сина светлина блокирајќи мултифокални
  • Неодамнешно

Devyes Прогресивни очила за читање со повеќефокуси за мажи Menените метални половина рамка сина светлина блокирајќи мултифокални

DEN 207.84

АРМ : 145 милиметри Немате ризик од купување Делот за средна транзиција е малку намалена јачина за работа

Очила за читање За Мажи Блокирање На Сина Светлина, Читачи На Модни Метални Полурамки Со Флексибилна Пружинска Шарка, Анти Отсјај/Замор
  • Неодамнешно

Очила за читање За Мажи Блокирање На Сина Светлина, Читачи На Модни Метални Полурамки Со Флексибилна Пружинска Шарка, Анти Отсјај/Замор

DEN 317.92

?●Компјутерско Сино Светло Блокирање На Очилата За Читање : анти сина светлина и УВ400 леќи, го ублажува в

Прогресивни Очила За Читање Со Повеќе Фокуси Компјутерско Сино Светло Што Ги Блокира Жените Мажите Без Линија Мултифокални Читатели
  • Неодамнешно

Прогресивни Очила За Читање Со Повеќе Фокуси Компјутерско Сино Светло Што Ги Блокира Жените Мажите Без Линија Мултифокални Читатели

DEN 884.80

Тие се многу погодни за луѓе кои треба да гледаат во далечината, средината и близу ✤Прогресивни мултифо

Прогресивни Мултифокални Очила За Читање, Мултифокални Асферични Површински Леќи, Паметен Зум На Метална Рамка Во Близина И
  • Неодамнешно

Прогресивни Мултифокални Очила За Читање, Мултифокални Асферични Површински Леќи, Паметен Зум На Метална Рамка Во Близина И

DEN 2.33

Асимптотските мултифокални очила се горната оптичка област на објективот што се користи за да изгледа �

Missfieve Фотохромни Бифокални Очила За Читање За Жени Мажи, Дизајнерски Ретро Читачи На Компјутери Со Рогови Блокирање На Сина
  • Неодамнешно

Missfieve Фотохромни Бифокални Очила За Читање За Жени Мажи, Дизајнерски Ретро Читачи На Компјутери Со Рогови Блокирање На Сина

DEN 2.67

①Очила за двојна употреба далеку и близу : дали сте уморни од вклучување и исклучување на очилата за чит

4-пакувани сини светло блокирачки очила за читање за мажи Стилски читатели на метални рамки со удобност пролетни шарки анти-сјај
  • Неодамнешно

4-пакувани сини светло блокирачки очила за читање за мажи Стилски читатели на метални рамки со удобност пролетни шарки анти-сјај

DEN 399.68

[Сина светлина за блокирање на очила] Анти сина светлина и UV400 леќи можат да ги филтрираат повеќето штетн

Ланоми Фотохромни Прогресивни Мултифокални Очила За Читање Квадратни Метални Целосна Рамка Сина Светлина Блокирање На Мултифокусни
  • Неодамнешно

Ланоми Фотохромни Прогресивни Мултифокални Очила За Читање Квадратни Метални Целосна Рамка Сина Светлина Блокирање На Мултифокусни

DEN 425.44

Анти Сина Светлина и Ув400 Заштита Надворешен Читач : пар очила за блокирање на сината светлина Ланоми Ја

СУЕРТРИ 3 Спакувајте Лесни Очила за Читање Со Пролетна Шарка, Очила Против УВ Зраци За Мажи Жени, Компјутерски Очила За Читање,
  • Неодамнешно

СУЕРТРИ 3 Спакувајте Лесни Очила за Читање Со Пролетна Шарка, Очила Против УВ Зраци За Мажи Жени, Компјутерски Очила За Читање,

DEN 1.00

3 х Очила За Читање 3 х Стакло Чистење Крпа 3 х Кабел 1 х Настава За да избегнете намалување на артикулациј�