• Неодамнешно
Персол По0714 Пилот Очила За Сонце

Персол По0714 Пилот Очила За Сонце

DEN 5360.00
Достапно на барање

Количина на стоки

Увезени. Ацетат рамка. Стаклена леќа. Не-Поларизирани. Ув Заштита слој слој. Ширина на објективот : 54 милиметри. Висина на објективот : 48,3 милиметри. Мост : 21 милиметри. Рака : 140 милиметри. КАРАКТЕРИСТИКИ НА РАМКАТА : преклопниот PO0714 има авијатичар, рамка Од Хавана и зелени леќи. 100% УВ ЗАШТИТА : за да ги заштитите очите од штетните УВ зраци, овие Очила За сонце Персол вклучуваат леќи кои се обложени со 100% ув заштита. ВКЛУЧЕНО Е ЗАШТИТНО КУЌИШТЕ : Овој пар Очила За сонце Персол доаѓаат со заштитно куќиште, за да ги заштитат вашите очила за сонце од гребнатини и оштетувања. ПОСЕТЕТЕ ЈА ПРОДАВНИЦАТА ЗА БРЕНДОВИ ПЕРСОЛ : Кликнете на логото На Персол погоре за да го видите целиот асортиман На Очила За Сонце И Очила Персол. Воведени во 1960-тите како преклопна верзија на моделот 649, 714 беа првите очила за преклопување. Овој модел бара десет дополнителни чекори за производство во споредба со стандардните. Дизајниран и изработен Во Италија, Персол - Од италијанскиот "по ѓон" што значи "за сонцето" - е омилен меѓу производителите на вкус и познатите личности по беспрекорното вклопување и неверојатната јасност. Патентираните храмови На брендот мефлекто нудат сигурно вклопување, додека леќите за очила за сонце со кристално темперамент обезбедуваат заштита со вид без изобличување. Со бренд карактер кој најдобро може да се опише како елегантен, ексклузивен, стилски и уникатен, Персол продолжува да ги надминува трендовите.

Повеќе детали

Избор на купувачи

НИЦБОЈ Очила За Сонце, Спортски Велосипедизам НА Отворено УВ 400 Заштитни Очила За Сонце, Возење Велосипед Риболов Трчање За
  • Неодамнешно

НИЦБОЈ Очила За Сонце, Спортски Велосипедизам НА Отворено УВ 400 Заштитни Очила За Сонце, Возење Велосипед Риболов Трчање За

DEN 271.84

●Поларизирана Леќа●нашите спортски очила за сонце користат висококвалитетен поларизиран материјал з

WZWLKJ Тркалезни Цветни Очила За Сонце За Девојчиња Слатки Очила ВО Форма НА Цвет Ув 400 Заштита На Отворено Плажа Девојка Момче
  • Неодамнешно

WZWLKJ Тркалезни Цветни Очила За Сонце За Девојчиња Слатки Очила ВО Форма НА Цвет Ув 400 Заштита На Отворено Плажа Девојка Момче

DEN 70.24

Увезени Пластична рамка Пластична леќа НеПоларизирани Ув Заштита слој слој Ширина на објективот : 5,4 са�

Анти-Следење На Задниот Поглед Очила За Сонце Огледало Очила За Зад Визија Отворено Велосипедизам Плажа Мода Очила За Сонце
  • Неодамнешно

Анти-Следење На Задниот Поглед Очила За Сонце Огледало Очила За Зад Визија Отворено Велосипедизам Плажа Мода Очила За Сонце

DEN 0.33

Стаклена леќа Огледало Слој слој Внатрешноста на секој крај на објективот е обложена со високотехнолош

ЈУНБЛ&засилувач; Ко Спортски Очила За Сонце Мажи Жени, ВЕЛОСИПЕДИЗАМ ОЧИЛА Ув400 Заштита, Прилагодливи Храмот &засилувач; Носот
  • Неодамнешно

ЈУНБЛ&засилувач; Ко Спортски Очила За Сонце Мажи Жени, ВЕЛОСИПЕДИЗАМ ОЧИЛА Ув400 Заштита, Прилагодливи Храмот &засилувач; Носот

DEN 2.67

Увезени Пластична рамка Пластична леќа НеПоларизирани Ув Заштита слој слој Ширина на објективот : 5,3 ин�