• Неодамнешно
САД Запечатување ЗУСАНСР-ФР - 239 Огноотпорни Неопренови Пена Лист Со Акрилни Лепило, 3/8 Висина, 12 Ширина, 36 Должина

САД Запечатување ЗУСАНСР-ФР - 239 Огноотпорни Неопренови Пена Лист Со Акрилни Лепило, 3/8 Висина, 12 Ширина, 36 Должина

DEN 1603.68
Достапно на барање

Количина на стоки

Облик : Лист; Тип На Клетка : Затворена Ќелија; Материјал : Неопренови. Одделение : Лист; Цврстина : Затворена Ќелија; Тип На Поддршка : Неопренови. Дебелина : 3/8"; Ширина : 12"; Должина : 36". Боја : Црна; Текстура : Мазна; Отклонување На Компресија на 25% : 3 пси; Густина : 10 фунти / кубни. фт.; Цврстина на истегнување : 60 пси. Температурен Опсег : -70° до 200° F; Опсег На Температура На Лепило : -30° до 230° F; Спецификации Исполнети : ASTM D1056 2 C1, UL 94 HF-1.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Сад Запечатување Ниска Компресија Постави Силиконски Пена Лист Со Висина Температура Лепило, 1/2 Висина, 12 Ширина, 12 Должина
  • Неодамнешно

Сад Запечатување Ниска Компресија Постави Силиконски Пена Лист Со Висина Температура Лепило, 1/2 Висина, 12 Ширина, 12 Должина

DEN 4777.76

Облик : Лист; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : Силикон Одделение : Лист; Цврстина : Затворена Ќ

Вкрстено Поврзан Лист Од Полиетиленска Пена, Црно, Акрилно Лепило, 4 килограми/кубни. фт, 1 Во Дебел х 12 Во Широк х 24 Во Долг
  • Неодамнешно

Вкрстено Поврзан Лист Од Полиетиленска Пена, Црно, Акрилно Лепило, 4 килограми/кубни. фт, 1 Во Дебел х 12 Во Широк х 24 Во Долг

DEN 2.33

[СПЕЦИФИКАЦИИ НА СТАВКАТА] Цврстина : Цврста (14+ пси), Тип На Ќелија : Затворена Ќелија, Боја : Црна, Текстур