• Неодамнешно
Schluter Systems Ditra-XL 120 квадратни мембрани и мембрана за отпадоци за отпадоци за превенција на пукнатини од 5/16 инчи за бања, туш, кујна и дневна соба

Schluter Systems Ditra-XL 120 квадратни мембрани и мембрана за отпадоци за отпадоци за превенција на пукнатини од 5/16 инчи

DEN 1.67
Достапно на барање

Количина на стоки

Идеално е за професионален или DIY проект што вклучува камени плочки за подот (подлога на мембрана на плочки). Достапно во варијации со големина од 10-175 квадратни метри. Мембраната овозможува примена на плочки во текот на еднослојната иверица или OSB подот, бетон, гипс, итн. Мембраната на хидроизолацијата е широка 3'3, а должината ќе биде прилагодена во зависност од нарачаната вкупна SQ FT. DITRA-XL обезбедува непоколебување, хидроизолација, управување со пареа и дистрибуција на тежок товар. Овозможува дури и транзиции помеѓу тротоарите од плочки и дрвени предмети. Може да се користи и со мембрани на дитра топлина (DH512 M) или DITRA HEAT DUO (DHD810 M) (загреани подови). Водоотпорна мембрана на Шлутер Дитра-XL може да се користи за заштита на тротоарите на просториите за пареа, тротоарите на сауна, плочките за бања. Покрај Ditra XL, може да користите и водоотпорна табла или систем за туширање Schluter за да го завршите вашиот туш, парна просторија или реновирање на бања. Обезбедува дополнителен слој на заштита со спречување на пукање на плочки (пукнатина во подот). DITRA-XL е полиетилен мембрана со решетка структура и прицврстување на руно ламинирана до долната страна.Schluter Ditra-XL е дизајниран да спречи пукање и делиминација на керамичка плочка, камена плочка, порцелан, цемент, гранит, мермер и други облоги за подови. DITRA-XL обезбедува издржливост и интегритет на инсталацијата на плочки со спречување на пукање на плочки. Тој е дебел 5/16 "и овозможува дури и транзиции помеѓу тротоарите од плочки и дрвени предмети. Создава водоотпорен слој под плочки за да ги заштити супстратите чувствителни на вода, додека го отстранува вишокот на пареа од плочките. Schluter Systems Ditra XL полиетилен водоотпорен материјал за плочки за подот во бањата отстранува вишок пареа благодарение на неговиот уникатен дизајн. Дитра-XL обезбедува трајност и интегритет на инсталациите на плочки.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Двострана лента за тепих на YIXLIFE, за површински килими со теписи, отстранлив повеќенаменски килим, ткаенина за килим за дрвени
  • Неодамнешно

Двострана лента за тепих на YIXLIFE, за површински килими со теписи, отстранлив повеќенаменски килим, ткаенина за килим за дрвени

DEN 1.67

За да дознаете повеќе за вашата ставка, скенирајте ја со апликацијата за транспарентност Тарци на тепих