• Неодамнешно
AEXIT 25x 103 променливи отпорници 10K Ohm Cermet Potentiometer Trim Pot 15 Свртете ги потенциомерите 3006 3006p

AEXIT 25x 103 променливи отпорници 10K Ohm Cermet Potentiometer Trim Pot 15 Свртете ги потенциомерите 3006 3006p

DEN 729.60
Достапно на барање

Количина на стоки

Име на производот : cermet потенциометар; модел : 3006p-1-103; количина : 25; издржливост на напон : 500 V. Оценета моќност : 3/4 W; вредност на отпор : 10k ом; толеранција : 10%; тип на монтирање : преку дупка (натопи). Тип на прилагодување : страничен слот; отпорен материјал : cermet; се врти број : 15; температурен коефициент : ± 100ppm/° C. Operating Temperature : -55°C to +125°C;Total Size : 20.6 x 4.9 x 12.2mm/ 0.811" x 0.193" x 0.48" (L*W*H);Pin Diameter : 0.4mm/ 0.015";Color : Сина. Тежина : 38g; Содржина на пакет : 25 x Cermet потенциометар; 1 x држач за пластика : 1 x држач за пластика. Заедничка кај електронските уреди е три-терминален отпорник со континуирано прилагодлива точка на прислушување контролирана со ротација на вратило или копче. Creon Met Отпорен материјал за исекување на потенциометарот за внатрешни работи на уредот или табли со печатено коло што ја прилагодува отпорноста помалку. Дојдете со држач за пластика за добро да ги држите.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Филект 4 парчиња WH148 10k Om Променливи Отпорници Еднократно Вртење Ротационен Јаглероден Филм Заострен Потенциометар 3 Пински
  • Неодамнешно

Филект 4 парчиња WH148 10k Om Променливи Отпорници Еднократно Вртење Ротационен Јаглероден Филм Заострен Потенциометар 3 Пински

DEN 160.64

●Параметар qмодел На Производ : WH148; Номинален отпор : 10k ohm ; Толеранција : + / 20% ; дијаметар На Рачката : 6mm / 0

La42dwq - 22 ПОТЕНЦИОМЕТАР LQ Индустриски LA42DWQ-22 22mm 2k Om Панел Планината Гувернер Ротационен Потенциометар Инвертер Конвертор
  • Неодамнешно

La42dwq - 22 ПОТЕНЦИОМЕТАР LQ Индустриски LA42DWQ-22 22mm 2k Om Панел Планината Гувернер Ротационен Потенциометар Инвертер Конвертор

DEN 143.84

Пакување : 1 парче, материјал : абц пластика+метал Димензии : вкупна должина 65мм( 2,55 инчи), ширина 30мм (1,18 ин

ГУМИФА 5 Парчиња Ротациона Контрола На Јачината На Звукот Потенциометар Копчиња, Врвот Ротациони Копчиња за 6 мм/ 0.24 Дијаметар
  • Неодамнешно

ГУМИФА 5 Парчиња Ротациона Контрола На Јачината На Звукот Потенциометар Копчиња, Врвот Ротациони Копчиња за 6 мм/ 0.24 Дијаметар

DEN 111.84

Пакет & Големина : 5 парчиња х потенциометар копчиња Вкупна големина( HD) : 20 x 30 mm / 0,79" x 1,18" Дијаметар на дуп�

100 парчиња 6мм вратило со лента со лента за контрола на потенциометарот за контрола на копчињата Потенциометар Потенциометар
  • Неодамнешно

100 парчиња 6мм вратило со лента со лента за контрола на потенциометарот за контрола на копчињата Потенциометар Потенциометар

DEN 223.36

23 "вратило со дијаметар на јачина Копче за гитара , Копчиња за електрична гитара , копчиња за прекинува

ВЕВЕЛ 2 парчиња Ротационен Конусен Потенциометар Со Еден Свиок Со Јаглероден Филм Што се Користи за Регулирање На Брзината на
  • Неодамнешно

ВЕВЕЛ 2 парчиња Ротационен Конусен Потенциометар Со Еден Свиок Со Јаглероден Филм Што се Користи за Регулирање На Брзината на

DEN 1.67

Големина На Телото на потенциометарот : 24 х 14мм / 0,9 "х 0,55" (Д*Ч); Вкупна Висина На Потенциометарот : 34мм / 1,3";

Aexit 5mm dia wallидни прекинувачи вратило за потенциометар потенциометар ротирачко копче 17мм х 15мм затемнувачи за затемнување
  • Неодамнешно

Aexit 5mm dia wallидни прекинувачи вратило за потенциометар потенциометар ротирачко копче 17мм х 15мм затемнувачи за затемнување

DEN 2.33

Име на производот : копче за потенциометар; Земја на производство : Кина Материјал : метал; Нето тежина : 15

Филект 50к Ом Линеарен Конус Ротационен Потенциометар 50к Променливи Отпорници Завиткано Вратило 3пини Потенциометар RV24YN20S
  • Неодамнешно

Филект 50к Ом Линеарен Конус Ротационен Потенциометар 50к Променливи Отпорници Завиткано Вратило 3пини Потенциометар RV24YN20S

DEN 492.80

●Димензии€ Модел : RV24 YN20 S B503; Номинална моќност : 2 W; Пински Број : 3; Материјал За Отпорност : Јаглероден �