• Неодамнешно
Д-Р Мартенс Унисекс-Возрасни Мајлс Црна Брандо Сандала

Д-Р Мартенс Унисекс-Возрасни Мајлс Црна Брандо Сандала

DEN 0.67
Достапно на барање

Количина на стоки

100% Кожа. Увезени. Синтетички ѓон. Вратило мери приближно Глуждот од лак. Платформата мери приближно 1,5 инчи. Мајлс Е изграден на новиот зиги ѓон На Д-р Мартенс, лесен цик-цак ѓон отпорен на лизгање со одличен стисок. Изграден на иконскиот, издржлив ѓон со воздушно амортизирање На Д-р Мартенс. Со цврст, лесен цик-цак ѓон, новата сандала На Д-р Мартенс мајлс е лесен стил на лизгање изграден за целодневна удобност-плус екстра густа висина на платформата. Д-р Мартенс е легенда. Се започна во близина На Минхен, Германија во 1945 година кога Д-р Клаус Маертенс ја повреди ногата во несреќа на скијање на Баварските Алпи. За полесно одење за време на процесот на лекување, тој дизајнираше чевли со ѓон со амортизација на воздухот. Користејќи стари гумени гуми, тој конструирал ѓон што имал воздух заробен во затворени прегради. Тој го покажа својот прототип на неговиот пријател инженер/пронаоѓач, Д - р Херберт Фанк, и заедно решија да ги развијат и произведат чевлите. Не само што чевелот го реши непосредниот проблем на лекарот, туку и почна добро да се продава Во Германија. До 1959 година двајцата одлучија дека им е потребна компанија за производство и дистрибуција на чевлите, тогаш наречена Д-р Маертенс, во други делови на светот. Отпрвин, многу производители го отфрлија концептот на ѓон со амортизација на воздухот како краткотраен трик. Сепак, Групата Р. Григс, која се наоѓа во селото Воластон Во Англија, одлучи да оди заедно со идејата со создавање на првата работна подигање со револуционерниот единствен. На први април 1960 година, беше произведена првата работна чизма со осум дупки со цреша и беше именувана во 1460 година. За подобро да го продаде името на брендот Во Англија, името беше англизирано На Д-р Мартенс. Опсегот беше брендиран Air Wair, а остатокот е историја.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Полг бебешки мали деца момчиња водеа светло светло цвеќиња обични чевли за 1-6 години деца сјајни тркачки спортски сандали
  • Неодамнешно

Полг бебешки мали деца момчиња водеа светло светло цвеќиња обични чевли за 1-6 години деца сјајни тркачки спортски сандали

DEN 1.33

☛12 годишни чевли за момчиња осветлуваат чевли за бебиња бебешки тениски чевли патики деца предводени ч

Сандали од Xudanell за жени се отвораат платформа за пети на глуждот, вртено блокирање на потпетици со висока потпетица секси
  • Неодамнешно

Сандали од Xudanell за жени се отвораат платформа за пети на глуждот, вртено блокирање на потпетици со висока потпетица секси

DEN 891.20

Лесно да се облекувате за сите прилики : свадба, забава, датум, работа, клуб, шопинг, матурска, празник.? Ст

Женски Облечен Туника Врвот Плус Големина Џемпери Срна Снегулка Печатени Смешни Врвови Лабава Фит Широк Џемпер Дуксер Дуксер
  • Неодамнешно

Женски Облечен Туника Врвот Плус Големина Џемпери Срна Снегулка Печатени Смешни Врвови Лабава Фит Широк Џемпер Дуксер Дуксер

DEN 1.33

€Погоден За Различни Прилики} женски смешен џемпер дуксер за Жени графички лабаво вклопување, погоден �

Timatego Бебе момчиња девојчиња Сандали кои не се лизгаат меки единствени атлетски чевли на отворено, новороденче за новороденче
  • Неодамнешно

Timatego Бебе момчиња девојчиња Сандали кои не се лизгаат меки единствени атлетски чевли на отворено, новороденче за новороденче

DEN 2.00

Гума ѓон Потпетица мери приближно 4,72 инчи " Материјал за дишење бебешки нозе потта повеќе отколку што б�

Сандали за жени облечени лето, женска сандала на клип пети од пети сангали рамна платформа за обични плажа сандали влечки
  • Неодамнешно

Сандали за жени облечени лето, женска сандала на клип пети од пети сангали рамна платформа за обични плажа сандали влечки

DEN 3.00

XPSJBBB секогаш строго со сите детали од нашата женска облека, ви даваат најдобро искуство на купување Мате

Rbculf женски флип -апостолки клип пети сандали мода од ринестон ананас се лизга на слајд летни обични влечки чевли на плажа
  • Неодамнешно

Rbculf женски флип -апостолки клип пети сандали мода од ринестон ананас се лизга на слајд летни обични влечки чевли на плажа

DEN 1.67

Забележете : Изберете ја големината според табелата со големина на сликата на производот! Почитувани кл

Flенски клип пети Флип Флопс леопард печати отворени папучи за пети удобни обични рамни слајдови летни сандали на плажа чевли
  • Неодамнешно

Flенски клип пети Флип Флопс леопард печати отворени папучи за пети удобни обични рамни слајдови летни сандали на плажа чевли

DEN 111.84

Опис : Пол : Womenените / Грил Материјал : ПУ / гума Сезона : Летни соодветни сцени : Надворешно / секојдневно /

Sumnersенски рендестонски клинови сандали летни влечки на плажа, влечки со лак за поддршка на боемски клип пети Флип -апостолки
  • Неодамнешно

Sumnersенски рендестонски клинови сандали летни влечки на плажа, влечки со лак за поддршка на боемски клип пети Флип -апостолки

DEN 207.84

Вештачка кожа Изберете ја големината според табелата со големина на сликата на производот! Ако имате ка

Xipcokm lumbersенски розови од клин -сандали летни боемски клип пети Флип апостолки папучи со лакови за поддршка на плажа слајдови
  • Неодамнешно

Xipcokm lumbersенски розови од клин -сандали летни боемски клип пети Флип апостолки папучи со лакови за поддршка на плажа слајдови

DEN 207.84

sandals women dressy summer flat indoor slippers sandals for women dressy women's platform & wedge sandals womens sandals size 8 women's slippers sandals fluffy slippers for women animal sli