• Неодамнешно
14 Парчиња Едукативни Постери За Учење Математика-Едукативни Постери Во Училница За Основно Училиште - Множење, Дропка, Графикони За Додатоци За Деца - Живописни Нас

14 Парчиња Едукативни Постери За Учење Математика-Едукативни Постери Во Училница За Основно Училиште - Множење, Дропка, Графикони

DEN 191.84
Достапно на барање

Количина на стоки

Нашите постери се изработени од квалитетен картон и обложени со ламиниран слој за миленичиња. Тие се водоотпорни напред и еднократно. Поделба Постер 8. Значајно И Инспиративно : сигурни сме дека родителите и наставниците ќе го сакаат нашиот основен сет за постери во домот и училницата, и што е најважно, така и децата! Едвај чекаат да учат од алатката за настава по математика секој ден, и ќе видите колку растат. Видови На Графикони Постер 2. Учењето Е Забавно : Шарени едукативни постери со слики погодни за деца го привлекуваат вниманието на вашите деца, предизвикувајќи го нивниот интерес за учење. Идеална големина од 16х11 во и шарен дизајн ќе ви даде флексибилност во украсувањето на училницата или просторот за учење дома!. Едукативните математички постери ги покриваат основите за пред-К и градинка. Ние користиме рамно пакување за да се осигураме дека нема набори (не го тркаламе во цевка), што го олеснува објавувањето на идот. Периодичен Систем На Елементи Постер 13. 2&3д Облици Постер 12. Ознаките напишани со маркери за суво бришење може да се избришат за да се нагласат наставните точки. Математички Клучни Зборови 10. Постер За Множење 3. Одземање Постер 5. Едноставно едукативни постери постави опфаќа 14 основни области за учење : 1. Сад Пари Постер. Разновидни Математички Графикони : совршен додаток на домот, училницата или виртуелното учење. Комплетот постери за табели за множење е корисен за широк спектар на возрасти, од градинка до 1-5 одделение. Живописните слики ги прават лесни за читање. Симпатичните обрасци на табелата за множење го прават учењето полесно и попријатно. Додаток Постер Постер 4.14 Различни Постери За Учење Образование : Видови Графикони, Множење, Собирање, Одземање, Дропки, Броеви, Делење, Вредност На Место, Математички Клучни Зборови, Време, 2 и 3Д Форми, Периодичен Систем На Елементи, Римски Броеви, Пари ОД САД. Броеви Постер 7. Симпатична и живописна табела со броеви не само што го прават учењето нови концепти побрзо, туку и радосно им помагаат на вашите деца со домашните задачи. Извонреден Квалитет : Секој постер по математика има димензии 15,7*11 инчи. Време Постер 11. Фракции Постер 6.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Хомојојо Плакарот Кутија За Складирање Облека Организатор Организатор Облека Организатор Решетка За Закачување Организатор На
  • Неодамнешно

Хомојојо Плакарот Кутија За Складирање Облека Организатор Организатор Облека Организатор Решетка За Закачување Организатор На

DEN 2.67

ЧОРАП ФИОКА ДЕЛИТЕЛ употреба на издржлив пп материјал, издржлив, не е лесен за деформација и избледувањ�

240 Џебови Монета Колекција Книга и 310 Џебови Монета И Валута Собирање Врзивно Средство, Монета Валута Носителот Албум Материјали
  • Неодамнешно

240 Џебови Монета Колекција Книга и 310 Џебови Монета И Валута Собирање Врзивно Средство, Монета Валута Носителот Албум Материјали

DEN 2.00

Монета Албум : 14 Страница Има 240 пари.Погоден за пени, токени, медалјони, значки итн 2 видови решетки : 3 х3 с