• Неодамнешно
Кутија за фен за 3Д печатач за фен за печатење тивко навлажнувано тркало за вентилатор печатење суво кутија Спречете блокада за 1,75мм

Кутија за фен за 3Д печатач за фен за печатење тивко навлажнувано тркало за вентилатор печатење суво кутија Спречете блокада

DEN 1.67
Достапно на барање

Количина на стоки

Спецификација : Тип на ставка : 3Д -филамент за печатач за фен за сушење материи : ПластикМаксимален капацитет : Дијаметар : приближно. Брзо загревање : Суво кутија за печатење на филаменс изградена во вентилатор за тркалање, обезбедете униформа и брзо греење, што е погодно за повеќе од 20 видови на 3Д -печатени нишки што обично се користат на пазарот. Поврзете го адаптерот со AC 100-240 V, напојување со напојување од 50/60 Hz и вметнете го излезниот крај во интерфејсот на крајот на полето. 3мм / 0,12inhow за употреба : 1. Бесмислено работење : Можете да користите кутија за фен за печатење на филами во вашата спална соба, со низок шум без да ве вознемируваат, дизајн на бело дно, едноставен и убав. Притиснете го копчето нагоре еднаш за да го зголемите времето за 0,5 часа, може да се постават 18 часа вкупно. ЛЦД прикажува 0000. Доказ за прашина : Фен за филамент на 3Д печатач усвоен затворен вид на повлекување структура, која може да го заштити влакното од загадување на прашината, влагата и полу -транспарентниот дизајн, ви овозможуваат да можете да ја набудувате работната операција. Извадете го филаментот од излезот. Избегнете го влијанието на околината : Кутија за фен за 3Д печатач може да ги загрее и исуши влажните влакна за да избегнете цртање на жица, блокирање и слаба адхезија, што може да го подобри влијанието на околината врз процесот на 3Д печатење. Притиснете го копчето надолу еднаш за да намалите 0,5 часа, започнете да одбројувате по 3 секунди поставување на стоп. 2,85мм / 0,11in, приближно.

Повеќе детали

Item Type:
3D Printer Filament Dryer Box
Material:
Plastic
Maximum Capacity:
Diameter:
Approx. 200mm / 7.9in
Height:
Approx. 73mm / 2.9in
Rated Power Supply:
US Plug AC 100-240V, 50/60Hz
Power Output:
DC 24V-2A
Heating Power:
48W
Filament Diameter:
Approx. 1.75mm / 0.07in, Approx. 2.85mm / 0.11in, Approx. 3mm / 0.12in
How To Use:
1. Connect the adapter to AC 100-240V, 50/60Hz power supply, and insert the output end into the interface at the end of the box.:
2. Press the power button to start the machine and enter the standby mode. The LCD displays 0000.:
3. Open the cover. Put in the filament plate. Pull out the filament from the outlet.:
4. Press the M key once to enter the timing setting. Press the up button once to increase the time by 0.5 hours, 18 hours can be set in total. Press the down button once to reduce 0.5 hours, start to countdown after 3 seconds of stop setting. :

Избор на купувачи

фарови фарови патнички странични фарови проектор за склопување предна светлина автомобилска ламба црни лхд фарови компатибилни
  • Неодамнешно

фарови фарови патнички странични фарови проектор за склопување предна светлина автомобилска ламба црни лхд фарови компатибилни

DEN 0.67

фарови компатибилен со фолксваген туран фолксваген кади 3 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 Производ : Инсталација На �

100 Парчиња Повторно Запечатливи Миларни Кеси Со Патент,Вреќи Отпорни На Мирис, Торбичка Со Фолија Со Проѕирен Прозорец За Секојдневниот
  • Неодамнешно

100 Парчиња Повторно Запечатливи Миларни Кеси Со Патент,Вреќи Отпорни На Мирис, Торбичка Со Фолија Со Проѕирен Прозорец За Секојдневниот

DEN 191.84

Пакетот вклучува : 100 парчиња вреќи за складирање храна што може повторно да се затворат во едно пакувањ�

Тешки Ви Благодариме Картички со Пликови-36 ПК-Злато Ви Благодариме Белешки 4х6 Инчи Бебе Туш Ви Благодариме Картички Свадба
  • Неодамнешно

Тешки Ви Благодариме Картички со Пликови-36 ПК-Злато Ви Благодариме Белешки 4х6 Инчи Бебе Туш Ви Благодариме Картички Свадба

DEN 2.33

?? ????? + ?? ????????? : Сите пликови се со леплива заптивка активирана со вода Со цврста пластична кутија и лесно

Мерикарос Персонализирани Мама Обичај Име Ми Кажа Дека сте Одличен Бебе Мечка Доенче Ќебе Првиот Ден На Мајката 1 Подарок
  • Неодамнешно

Мерикарос Персонализирани Мама Обичај Име Ми Кажа Дека сте Одличен Бебе Мечка Доенче Ќебе Првиот Ден На Мајката 1 Подарок

DEN 2.67

Луксузен, свилен, пријатен, идеален за гушкање; Дебелина : 0,6 см Целосна боја насекаде печатење; Отпечато�

Кленплус 3 парчиња. 1. 7Х2, 6 ИНЧИ. Земја Никарагва Знаме Лепенка Национално Знаме Закрпи ЗА Сам Амблем На Костими Униформа
  • Неодамнешно

Кленплус 3 парчиња. 1. 7Х2, 6 ИНЧИ. Земја Никарагва Знаме Лепенка Национално Знаме Закрпи ЗА Сам Амблем На Костими Униформа

DEN 143.84

Големина : 1,7 / 8Х2, 6 / 8 ИНЧИ / Прикажи на следната слика Упатство За Железо На : 1 Прскање доволно пареа на п�

Тојвиските Магнетили Лупа Стакло 2 парчиња Рачно Лупа Рака Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа
  • Неодамнешно

Тојвиските Магнетили Лупа Стакло 2 парчиња Рачно Лупа Рака Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа Лупа

DEN 3.00

Читање Лупа Изработени од материјал за долго време и издржлива употреба Читање Лупа практичниот лупа е

2 Парчиња Скара Прибор За Складирање Скара Алатка За Складирање Торба Преклопен Оксфорд Скара Торба За Носење Водоотпорна Скара
  • Неодамнешно

2 Парчиња Скара Прибор За Складирање Скара Алатка За Складирање Торба Преклопен Оксфорд Скара Торба За Носење Водоотпорна Скара

DEN 287.84

Пакетот Вклучува : ќе добиете 2 парчиња торба за складирање алатки за скара во различни стилови, доволно