• Неодамнешно
20pcs 6mm u y тип изолирана вилушка лопата U тип жица конектор Електричен терминален терминален терминал на електрични терминали на струја Изолирани конектори за жица о

20pcs 6mm u y тип изолирана вилушка лопата U тип жица конектор Електричен терминален терминален терминал на електрични терминали

DEN 89.44
Достапно на барање

Количина на стоки

Лесна врска : 6мм u -шарена вметнување, може да се вметне во конвенционалниот терминал, а опашката може да се користи за поврзување на опремата. Добра спроводливост : Месинг конектор со изолациска обвивка на ABS, со силна поврзаност и добра спроводливост. Лесна идентификација : Црвената, црната, жолтата, сината и зелената се достапни во различни бои за лесно идентификување на терминалите. CURRENT & VOLTAGE : Voltage 30 V AC‑60 V DC/Maximum 19 A current, used in electronic instruments, industrial equipment, etc. WIDE APPLICATION : Widely used in electronic equipment, inverters, welding machinery, charging generators, ships, RVs, trucks, automobiles, итн. Лесна врска : 6мм u - измешано вметнување, може да се вметне во конвенционалниот терминал, а опашката може да се користи за поврзување на опремата. Добра спроводливост : Месинг конектор со изолациска обвивка на ABS, со силна поврзаност и добра спроводливост. Лесна идентификација : Црвената, црната, жолтата, сината и зелената се достапни во различни бои за лесно идентификување на терминалите. CURRENT & VOLTAGE : Voltage 30 V AC‑60 V DC/Maximum 19 A current, used in electronic instruments, industrial equipment, etc. WIDE APPLICATION : Widely used in electronic equipment, inverters, welding machinery, charging generators, ships, RVs, trucks, automobiles, итн. Како да се користи : опашката е заварена за да ја поврзете опремата. Спецификација : Тип на ставка : У-тип на конектор за конектор : месинг, струја на ABS и напон : 30 V AC-60 V DC/Максимален метод за поврзување 19 A : Големина на трансферот : приближно. 6mm/0.24in Purpose : Widely used in electronic instruments, industrial equipment, electronic equipment, inverters, welding machinery, charging generators, ships, RVs, trucks, automobiles, separation and distribution of solar cells, hardware, electronics, electrical appliances, computers, Компресори за стабилизација на електрична енергија, конзоли за игри, рекордери на ленти, производи за комуникација, итн. Список на пакети : 20 x конектор.

Повеќе детали

Item Type:
U Type Wire Connector
Material:
Brass, ABS
Current and Voltage:
30V AC-60V DC/Maximum 19A
Connection Method:
Transfer
Size:
Approx. 6mm/0.24in
Purpose:
Widely used in electronic instruments, industrial equipment, electronic equipment, inverters, welding machinery, charging generators, ships, RVs, trucks, automobiles, separation and distribution of solar cells, hardware, electronics, electrical appliances, computers, power stabilization Compressors, game consoles, tape recorders, communication products, etc.
Package List:
20 x Connector :

Избор на купувачи

AEXIT 10 компјутери Аудио и видео додатоци за златен тон Спајд Терминали од 6,3мм конектори и адаптери за приклучоци за жици
  • Неодамнешно

AEXIT 10 компјутери Аудио и видео додатоци за златен тон Спајд Терминали од 6,3мм конектори и адаптери за приклучоци за жици

DEN 1.00

Име на производот : Конектор за терминал на женски лопата; Материјал : Метал Погодна ширина на обемот : 6,3�

Винил изолиран 8 мерач Femaleенски лопата Брзо исклучување .250 Студ Електрична жица конектор за прицврстување на терминалот
  • Неодамнешно

Винил изолиран 8 мерач Femaleенски лопата Брзо исклучување .250 Студ Електрична жица конектор за прицврстување на терминалот

DEN 207.84

100 парчиња винил изолиран 8 мерач Femaleенски лопата Брзо исклучување .250 обетка Тип : Femaleенски брз дискотек

50 парчиња црвена и сина 6,3 мм женска изолирана конектор за терминал за склучување на лопата за 0,5-2,5мм2 кабел за електрична
  • Неодамнешно

50 парчиња црвена и сина 6,3 мм женска изолирана конектор за терминал за склучување на лопата за 0,5-2,5мм2 кабел за електрична

DEN 0.67

50pcs црвена и сина 6,3 мм женски изолиран конектор за склучување на склучувања за терминал за 0,52,5мм2 кабел �

AEXIT 300PCS Сребрена аудио и видео додатоци Тон Тон машки лопата Терминали од 6,3мм конектори и адаптери за приклучоци за жици
  • Неодамнешно

AEXIT 300PCS Сребрена аудио и видео додатоци Тон Тон машки лопата Терминали од 6,3мм конектори и адаптери за приклучоци за жици

DEN 304.48

Име на производот : Конектор за терминал на машки лопата; материјал : месинг (калај позлата) Ширина на гла