• Неодамнешно
4 пакувања природна ексфолирачка ракавица од коноп мит -мит - чистач за сунѓер за бања Отстранете ја мртвата кожа - длабоко чиста и поттикнете ја вашата кожа - машина

4 пакувања природна ексфолирачка ракавица од коноп мит -мит - чистач за сунѓер за бања Отстранете ја мртвата кожа - длабоко

DEN 0.67
Достапно на барање

Количина на стоки

100% коноп. Увезени. Ве молиме, натопете ја ракавицата во топла вода пред првиот пат користете, доколку сакате да биде помека (по избор). Природна ексфолијација-преноси цврста, оваа природна сисал нараквица нежно ја ексфолира и остава кожата мазна. Измијте од глава до пети, за inубување во бања, одбијте да бидете хаос. Редовната ексфолијација ја одржува вашата кожа да изгледа зрачна и здрава. Производите изработени од висококвалитетна коноп-чиста природна, без загадување. Може да биде одличен чистач за вашиот. Повреден ресурс-може да се деградира природно, да ја заштити околината и да ја спаси земјата. Материјал : 100% природна hempsize : mitt : 9 x 4,5 инческолор : Браун Врховен : 4*hemp gloweuse : ставете го во вода. Точно ќе биде меко кога е влажно. Убава бања! “.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Исцелување 4 парчиња ексфолирајќи ги жените мажи за туширање на телото за туширање, за маж чистач крпа крпи крпи, чистејќи масажа
  • Неодамнешно

Исцелување 4 парчиња ексфолирајќи ги жените мажи за туширање на телото за туширање, за маж чистач крпа крпи крпи, чистејќи масажа

DEN 2.67

Направено од безбеден и здрав материјал, тој е и пријателски расположен кон кожата, има долготрајни крп

Исцелен 2 парчиња сунѓер сунѓер лофуто сад сунѓер за новороденче бања сунѓер лоф -сунѓерско масло апсорбирајќи сунѓерско тело
  • Неодамнешно

Исцелен 2 парчиња сунѓер сунѓер лофуто сад сунѓер за новороденче бања сунѓер лоф -сунѓерско масло апсорбирајќи сунѓерско тело

DEN 1030.40

Scubber Sponge преносен и лесен Погодно е да се стави во џеб и погоден за употреба Ексфолијација на сунѓер за т�

Тодозо екстра голема мрежа мека мека чистач за мажи и жени ексфолијација со големо црно -бело нежно чистење во додатоци за капење
  • Неодамнешно

Тодозо екстра голема мрежа мека мека чистач за мажи и жени ексфолијација со големо црно -бело нежно чистење во додатоци за капење

DEN 0.33

Супер преголем пакет на чистачи за мажи, жени и сите во семејството Делукс 55 грам густина PE луксузни пуф�

Fomiyes 8 парчиња бања топка, чисто тело миење бања сунѓери, чистење на домаќинства сунѓери бања сунѓери за туш дете, чиста
  • Неодамнешно

Fomiyes 8 парчиња бања топка, чисто тело миење бања сунѓери, чистење на домаќинства сунѓери бања сунѓери за туш дете, чиста

DEN 368.32

Список на пакети 8 x топки за бања Карактеристики Големина : 16 Лаф сунѓери : Овие симпатични и цртани сунѓ�

Wllhyf Африкански ексфолирачки сунѓери 3 парчиња најлонски грбници за туширање, миење на туш крпа за чистење на тело бања бања
  • Неодамнешно

Wllhyf Африкански ексфолирачки сунѓери 3 парчиња најлонски грбници за туширање, миење на туш крпа за чистење на тело бања бања

DEN 135.84

Африканската ексфолирачка мрежа како алатка за чистење, која се користи за чистење чаши, садови, итн...

Fomiyes 12 парчиња мијат тушат ексфолијатор јапонски бања мажи сунѓер плетенка од кал, богата рачка за чистење рачки за кожата,
  • Неодамнешно

Fomiyes 12 парчиња мијат тушат ексфолијатор јапонски бања мажи сунѓер плетенка од кал, богата рачка за чистење рачки за кожата,

DEN 1339.20

Скрипки за бања : Масажа за капење ефикасно се отстранува на површината на кожата, ја промовира циркулац

Linkidea 8 пакет за истегнување лента за влечење ексфолирачки пакувања на најголемиот дел од крпите, големо со мулти-пакет ексфолирачки
  • Неодамнешно

Linkidea 8 пакет за истегнување лента за влечење ексфолирачки пакувања на најголемиот дел од крпите, големо со мулти-пакет ексфолирачки

DEN 1.00

Ексфолирачки мијалник изработено од најлон, еластично и истегнување Чистење на пешкир за бања со конка�

Fomiyes loofah сунѓер детски бања сунѓер 2 парчиња цвеќиња од виножито бања креативни меурчиња топчиња за бања туш сунѓер практични
  • Неодамнешно

Fomiyes loofah сунѓер детски бања сунѓер 2 парчиња цвеќиња од виножито бања креативни меурчиња топчиња за бања туш сунѓер практични

DEN 2.67

Функција : Практичен цвет за бања со нежен шампон за ексфолијација на телото може да ја отстрани мртвата

Топчиња за капење топка за капење додатоци за капење Еко-пријателски меки ексфолирачки чистење на кожата погодна за мажи и жени
  • Неодамнешно

Топчиња за капење топка за капење додатоци за капење Еко-пријателски меки ексфолирачки чистење на кожата погодна за мажи и жени

DEN 0.67

★ Мекост : Меките и целосни сунѓери за бања работат одлично со кој било гел за туширање или сапун за да в�