• Неодамнешно
ВОЗИЛО МИНИ H1 LED Светилки Здраво/Ниско Светло 6000K Бела Конверзија Комплет Тенок H1LL Замена Со Вентилатор За Автомобил Проектор Мотоцикл Високо И Ниско Светло МАГЛА С

ВОЗИЛО МИНИ H1 LED Светилки Здраво/Ниско Светло 6000K Бела Конверзија Комплет Тенок H1LL Замена Со Вентилатор За Автомобил Проектор

DEN 1.67
Достапно на барање

Количина на стоки

LED сијалицата H1 се напојува со 20 Вати и е способна да произведе излез на светлина од 3600 лумени од 6000k-6500k бело. Благодарение на 2 чипови СО висока моќност SMD-3570 што овозможува светлината да биде поконцентрирана без отсјај и ја обезбедува истата униформа светлина како и халогените светилки. Супер мини и тенок големина на телото во близина На H1 халоген, и сите-во-едно дизајн кој им овозможува на вистински приклучок и игра инсталација. Турбо вентилатор, воздухопловно алуминиумско тело и интелигентен систем за контрола на температурата обезбедува супериорен капацитет за ладење. Ип67 водоотпорен дизајн овозможува да се користи во сите видови временски услови, како што се дожд и снег. Вграденото ИЦ коло со широк и низок опсег на напон од 12-18В ја штити СИЈАЛИЦАТА Н1 ОД флуктуации на напонот и шила, што значително го продолжува животниот век на сијалицата на повеќе од 30.000 часа. За некои специфични тврдоглави автомобили На Канбус, СИЈАЛИЦИТЕ Н1 ЛЕД не се ниту без грешки Во Канбусот, ниту против треперење. За да се гарантира дека LED светилките работат без абнормални дефекти, како што се треперење на сијалицата и предупредувачка порака или погрешен код за грешка на контролната табла, потребен Е декодер За Канбус Или темперамент против треперење. H1 LED сијалицата е широко користена како совршена замена за возила, автомобил, комбе, караван, rv кампер, мотоцикл, камион, камион, ПРИКОЛКА, SUV, пикапи и други нисконапонски 12v автомобили во примената на предните рефлекторски фарови, проекторски фарови, долг зрак, средно светло, двојно здраво/ниско светло, светло за магла, дневно светло за трчање, DRL, светло за возење, светло за паркирање, позиционо светло и повеќе. Спецификација : LED Чипови : 2 парчиња ВИСОКА моќност SMD - 3570 Осветленост : 3600lms/Излезна Моќност На сијалицата : 20w/Работен Напон на сијалицата : 12-18v Температура на Бојата : 6000 K-6500 K Бел Животен Век : До 30.000 часа Гаранција : една година загарантирана за квалитетот на производителот. Фитмент : H1, H1 LL Апликација : рефлектор фарови сијалица, проектор фарови сијалица, здраво/ниско светло, средно светло, ниско светло, дневно трчање светло, DRL, магла светлина и многу повеќе. Вклучен пакет : 2 x H1 LED светилки.

Повеќе детали

Избор на купувачи