• Неодамнешно
ZTHOME 1PCS преку и под напон заштитен уред Автоматско релејско поврзување на релето за реконструкција 32/40/50/60A AC 220V

ZTHOME 1PCS преку и под напон заштитен уред Автоматско релејско поврзување на релето за реконструкција 32/40/50/60A AC 220V

DEN 0.67
Достапно на барање

Количина на стоки

Прекинувач за селектор. Прекинувач за селектор. Напон на прекинувачот на селектор и над напон заштитен со напон : Кога за прв пат ќе го поврзете производот, мора да почекате околу 1 минута, по исклучувањето на црвеното светло, тогаш производот ќе работи. Автоматското закрепнување преку напон и под напонски заштитен уред е во согласност со модуларен дизајн стандарди. Колочните плочи на производи усвојуваат електронски компоненти со добар квалитет со сигурни перформанси. Кога ситуацијата со моќта е нестабилна. Функцијата за заштита е автоматски активирана. Откако напонот го надминува ограничениот опсег на производи, тој автоматски ќе се прекине за да се заштити безбедно на електрична опрема и лица. Уредот повторно ќе се наполни по 1 минута, кога напојувањето се враќа во нормала. Екранот на зелениот индикатор, кога моќноста е нормално снабдување. Екранот на црвениот индикатор, кога напојувањето преку напон или под напон. Инсталирање : 35мм DIN Rail. Главна техничка споацификација : 1. Оценет напон на AC 230 V ± 10%и фреквенција 50 Hz/60 Hz 2. Поминување на максимална струја : 40 A/63 A (CHIP за економска верзија 50 A) 3. Макс. Моќност на вчитување : 8.8k VA 4. Вредност на намалување на дејството на над-напон : > 270 VAC +/- 5 V 5. Вредност на нормално-напон : 175-270 VAC 6. Вредност на намалување на дејството на под-напон : Вредност на прекин на дејството :

Повеќе детали

Избор на купувачи

Мерач на струја на напон DC 6.5-100V Дигитален LCD дисплеј Електричен мерач на енергија на напон, волтметар Амметар со 50А-шант
  • Неодамнешно

Мерач на струја на напон DC 6.5-100V Дигитален LCD дисплеј Електричен мерач на енергија на напон, волтметар Амметар со 50А-шант

DEN 1.67

LCD дисплеј : Усвојување на голем LCD екран, мерачот на напон на напон прикажува напон, струја, активна моќн�

Тестери со должина од 50мм со должина од 50мм метални единечни крокодилни стегачи на крокодил Алигаторски тестери за напон на
  • Неодамнешно

Тестери со должина од 50мм со должина од 50мм метални единечни крокодилни стегачи на крокодил Алигаторски тестери за напон на

DEN 287.68

Име на производот : Алигаторски клип; Апликација : Тестирање работа Големина на клипот : 50 x 13 x 6mm / 2 "x 0,5" x 0,

AEXIT 2 x Електрично тестирање бакарно обложен црна црвена црвена црвена боја 50A тест клип Алигатор напон тестери за прицврстување
  • Неодамнешно

AEXIT 2 x Електрично тестирање бакарно обложен црна црвена црвена црвена боја 50A тест клип Алигатор напон тестери за прицврстување

DEN 1.67

Име на производот : клип на батерија Алигатор; Оценета струја : 50А Материјал : пластика, метал позлатен од

Heyiarbeit 2pcs напонски тестер AC 100-500V со 4,0мм склопен шрафцигер неонски светлосен напон за детектор за детектор за расчистување
  • Неодамнешно

Heyiarbeit 2pcs напонски тестер AC 100-500V со 4,0мм склопен шрафцигер неонски светлосен напон за детектор за детектор за расчистување

DEN 123.04

Може да се користи како шрафцигер 45 Среден јаглероден челик Производ Тип : Контакт со типот : Транспарен�