• Неодамнешно
Ф1 2020 Стандардно Издание-Плејстејшн 4 Стандардно Издание

Ф1 2020 Стандардно Издание-Плејстејшн 4 Стандардно Издание

DEN 959.20
Достапно на барање

Количина на стоки

Официјалната видео игра на светското Првенство Во Формула Еден во 2020 година. Нов режим на мојот тим-извонредна игра за возење, играчите сега можат да создадат свој тим На Ф1. Нови - две нови трки : патеката ханој и патеката зандворт. Нови-сплит-екран трки. Нови-обични опции за трка за порелаксирани трки. Ф1 2020 е најсеопфатната Ф1 игра досега, ставајќи ги играчите цврсто на возачкото седиште додека се тркаат против најдобрите возачи во светот. За прв пат, играчите можат да создадат свој ф1 тим со создавање возач, потоа избирање спонзор, снабдувач на мотори, ангажирање соиграчи и натпреварување како 11-ти тим на гридот. Изградете Објекти, развијте го тимот со текот на времето и возете до врвот. Прилагодете го вашиот 10-годишен режим на кариера, со избор На Опции За воведување На Ф2 Шампионатот и должина На Сезоната за да овозможите повозбудлива, Повеќекратна Сезона, кариера. Додавањето трки со поделен екран, нова помош за управување и подостапно искуство во трката значи дека можете да уживате во играта со пријателите, без разлика на нивото на вашата вештина. Ф1 2020 ги содржи сите официјални тимови, возачи и 22 патеки, вклучувајќи две нови трки : патеката ханој и колото зандворт (онлајн врска потребна за преземање на автомобилите на последните тимови 2020 (како што е применливо) и Содржината На Сезоната Ф2 2020.).

Повеќе детали

Избор на купувачи