• Неодамнешно
Сам во темнината 4: новиот кошмар [преземете]

Сам во темнината 4: новиот кошмар [преземете]

DEN 1.00
Достапно на барање

Количина на стоки

Оригиналната франшиза за терор за преживување се прероди. Неверојатно детални и реални околини. Темна атмосфера игра со нејасност и светлина - користете ја вашата фенерче како оружје против суштества од темнината. Под влијание на Х.П. Lovecraft. Скрипта за зафаќање што ја надминува вашата имагинација. Од моментот кога Едвард Карнби и Алин Седрак стапнаа на островот Сенка, со кои се соочуваат мистериозни, злобни суштества со намера да го спречат нивниот напредок за да закрепнат 3 антички таблети за кои се верува дека го држат тајниот клуч за некои неверојатни заканувачки феномени. Опасноста се заканува од секој агол. Најмала сенка може да биде криење на длабоки тајни, или прикривање на полоши кошмари .. дали можете да видите над вашиот страв? Едвард Карби, натприродниот детектив се врати! И овој пат е за одмазда. Најдобриот пријател на Карнби, Чарлс Фиске е пронајден мртов од мистериозен остров крај брегот на Мејн, островот Сенка. Истрагата на Карби брзо го води кон Фред nsонсон кој го известува за потрагата на Фиске за трите антички таблети кои, кога се ставени на одредена локација, ќе отклучат неверојатна и опасна моќ. Nsонсон се молеше со Карби да собере каде Фиске замина и повторно ја отвори истрагата со цел да ги врати таблетите. Карби ја прифаќа мисијата да го пронајде и уништи убиецот на Фиске и да се одмазди за неговата смрт. Оригиналната франшиза за хорор за опстанок продолжува со чиста мешавина на интензивно дејствување и сомнителна авантура. Сам во темнината го потопува играчот во темна и чудна атмосфера каде што конвенционалните правила не се применуваат. Играчот мора да го надмине својот природен страв од темниот непознат и контрола на Едвард Карби преку длабока и многу детална приказна. Вооружени со фенерче и пиштол, Карби мора да ги најде потребните предмети за да преживее, како и индициите што ќе му помогнат да го избегне неговиот крајниот кошмар. Системски барања : Поддржан ОС : Процесор на Виндоус 2000 Виндоус XP : Intel Pentium® II 300 MHz RAM меморија : RAM меморија : RAM меморија : RAM меморија : RAM меморија : RAM меморија : RAM меморија : Intel Pentium® II 300 MHz RAM 64 MB RAM Hard Disk : 400 MB достапен простор.

Повеќе детали

Избор на купувачи